Projekt Zębatka

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home zaproszenia na warsztaty projekt zebatka Gdańsk 15.08 - Cud nad Martwą Wisłą

Gdańsk 15.08 - Cud nad Martwą Wisłą

fot._pink_piknikW sobotę 15.08 Projekt Zębatka ponownie zawita w Trójmieście (w 2012 gościłyśmy na festiwalu Streetwaves). Tym razem weźmiemy udział w festiwalu Cud nad Martwą Wisłą - „Walden, czyli życie w lesie?", organizowanym przez Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Festiwal odbedzie się w Gdańsku, w przepięknej (widziałyśmy, potwierdzamy!) dzielnicy Nowy Port.

Nad Martwą Wisłą poprowadzimy dwa warsztaty z podstawowej naprawy rowerów – pierwszy z czyszczenia i smarowania roweru, drugi z wymiany i łatania dętek i regulacji hamulców. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby chcące podnieść swoje umiejętności, zwłaszcza kobiety, dziewczyny i osoby transgenderowe!

Opis warsztatów

>> Czyszczenie i smarowanie roweru
W programie trochę teorii (konstrukcja roweru, nazewnictwo części, jak i czym czyścić i smarować) oraz praktyka. Przyjedź na swoim rowerze i koniecznie przywieź robocze ubranie oraz rękawiczki, pędzel/szczoteczkę do zębów, plastikowy pojemnik (np. po jogurcie, lodach, obcięty w 1/3 karton po mleku). Narzędzia rowerowe (klucze, śrubokręty) oraz specyfiki takie jak: benzyna lakowa/nafta/zwykła benzyna, smar do łańcucha, będą na miejscu, ale zachęcamy też do przywiezienia własnych.


>> Wymiana i łatanie dętek oraz regulacja hamulców
W programie trochę teorii (konstrukcja roweru, nazewnictwo części, rodzaje wentyli, dętek, opon, typy hamulców, mechanizm, podstawowe usterki) i praktyka (zdejmowanie i zakładanie koła, wymiana dętki, regulacja hamulców, wymiana klocków). UWAGA! Na warsztatach hamulcowych zajmiemy się tylko następującymi typami hamulców: cantilever, v-break, hamulce szosowe symetryczne, hamulce szosowe jednostronne (radzimy porównać posiadane hamulce ze zdjęciami w internecie). W części praktycznej niestety NIE będziemy się zajmować hamulcami hydraulicznymi, tarczowymi, bębnowymi ani torpedo. Jeśli wiesz, że musisz w swoim rowerze wymienić którąś z części układu hamulcowego (np. linkę, pancerz, klocki) - weź nowe części ze sobą. Przyjedź na swoim rowerze, nie zakładaj najczystszej białej koszuli:) Narzędzia rowerowe (klucze płaskie i oczkowe, klucze imbusowe, łatki, łyżki do opon, pompki, śrubokręty) będą na miejscu, ale jeśli przyniesiesz własne, nie będziesz musiał/a czekać w kolejce.

15:08 (sobota)
12:00-14:30 (wymiana i łatanie dętek) // 15:00-17:30 (czyszczenie i smarowanie roweru)
Nowy Port, plac przy ul. Starowiślnej, nabrzeże Martwej Wisły

Udział w warsztatach jest bezpłatny.
 

linki